A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX, szeptemberben új erőre kapva folytatta az előző hónapokban látott emelkedést: a mutató 73 896,18 ponton zárt, amely 1,4 százalékos növekedést jelent augusztushoz képest. Az azonnali részvénypiac forgalma 209,47 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 9,97 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban az OTP, a Richter és a Mol bizonyultak, míg a brókercégek közül a Concorde, a Wood és az Erste emelkedett ki.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A Budapesti Értéktőzsde és a Raiffeisen Bank stratégiai együttműködési megállapodást kötött a középvállalatok versenyképességének növelése és fenntartható fejlődésük támogatása érdekében. Az új partnerség célja, hogy a középvállalatok számára könnyebben elérhetővé váljanak a tőkepiaci finanszírozási lehetőségek, valamint a szükséges szakértelem és tanácsadói háttér. A kezdeményezés a piaci jelenlét erősítését és a cégek hosszú távú növekedésének előmozdítását szolgálja.
A Budapesti Értéktőzsde 2024-ben megújítja partnerségét a Euronext tőzsdecsoporthoz tartozó ELITE-tel, amely a növekedésorientált vállalatoknak nyújt támogatást. Az együttműködés célja, hogy a hazai kis- és középvállalkozások (KKV-k) továbbra is elérhessék az ELITE által kínált páneurópai közösséget, korszerű vállalatfejlesztési képzéseket és egyedi finanszírozási megoldásokat.
Júliusban is folytatta a menetelést a magyar tőzsde. A BUX új történelmi csúcson zárta a hónapot, a legnépszerűbb részvényeknek az OTP, a Richter és a Mol bizonyultak az év 7. hónapjában, míg a brókercégek közül a a Wood & Company, az ERSTE és a Concorde emelkedett ki.
Leszállította alaptőkéjét az OPUS GLOBAL Nyrt. a közgyűlési határozatnak megfelelően – jelentette be pénteken a társaság a Budapesti Értéktőzsdén.
Az MNB 15 millió forint piacfelügyeleti bírsággal sújtotta a Forrást a piaci visszaélésekről szóló uniós rendelet megsértése miatt. A tőzsdei kibocsátó saját értékpapírjai visszavásárlása során hamis, félrevezető jelzéseket adhatott a befektetőknek a Forrás/T és Forrás/OE részvények forgalmát, keresletét és kínálatát, illetve árfolyamát illetően.
Pénteken tette közzé első negyedéves számait a Duna House, amelyeket a Concorde friss elemzésében értékelt.
Minden szabályozott piacra bevezetett értékpapír kibocsátója határidőben közzétette a tavalyi pénzügyi évről készített éves jelentését. A tőzsdei befektetőknek döntéseikhez célszerű a felügyelet honlapján közzétett, az éves beszámolókhoz kötődő könyvvizsgálói véleményeket is áttekinteni - hívta fel a figyelmet a Magyar Nemzeti Bank.
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Értéktőzsde és az MBH Bank a középvállalatok versenyképességének és növekedési lehetőségeinek a támogatása érdekében – közölték.
Az elmúlt hetekben a magyar tőzsde legjobban teljesítő részvénye volt a Delta Technologies, miután a befektetők a vállalat sajátrészvény-vásárlási programjának indulását várták. A programhoz kapcsolódó első vásárlások a mai kereskedésben megtörténtek.
A Magyar Telekom lemondja a május 23-ra tervezett részvény-visszavásárlási aukcióját egy uniós rendelet módosítására hivatkozva - olvasható a telekomcég BÉT-en megjelent tájékoztatásában.
A Richter ma a BÉT oldalán bejelentette, hogy ajánlatot tett és tárgyalásokat kezdeményezett a Mithra Pharmaceuticals egyes belgiumi eszközeinek megvásárlásáról.
Mintegy 2,96 milliárd forint osztalék kifizetésére tett javaslatot a BIF igazgatótanácsa, a közgyűlés azonban a társaság folyamatban lévő és tervezett fejlesztéseire való tekintettel akár dönthet úgy is, hogy a 2023. év vonatkozásában nem fizet osztalékot. Ráadául az osztalék alapja a tárgyévi szabad eredmény lesz, így az ezt megelőzőnél jóval kisebb osztalékot fizethet a társaság. A közlést követően beszakadt a BIF részvényárfolyama.
Ma reggeltől vásárolhatják meg az érdeklődők annak a tőzsdén kereskedett befektetési alapnak (Exchange Traded Fund, ETF) a befektetési jegyeit, amely a kelet-közép-európai régió hét országának legnagyobb forgalmú és kapitalizációjú részvényeit fogja össze.
A Budapesti Értéktőzsde 2024-től BÉT Mentor néven teszi elérhetővé középvállalati szolgáltatásait. Az új program a felelős vállalatirányítással kapcsolatos képzéssel debütált. Az esemény megismertette a résztvevőkkel a vállalati fejlődés legmeghatározóbb lépcsőfokait, és kapcsolatépítésre is lehetőséget biztosított.
3 százalékos növekedéssel zárta a februári hónapot a BUX index. A legnépszerűbb részvények között ezúttal is az OTP Bank - Richter Gedeon - MOL hármas zárt az élen, míg a brókercégek mezőnyében az Erste, a Concorde és a Wood jeleskedett leginkább. A hónap emellett Február emellett a rendezvények szempontjából is kiemeltnek bizonyult: a Tőzsde átadta a BÉT Legek díjakat, az AutoWallis ünnepélyes csengetéssel ünnepelte tőzsdei bevezetésének ötödik évfordulóját, emellett február 19-én elstartolt az XTEND index, amely egyedi lehetőséget kínál az Xtend platformon jelenlévő kis- és középvállalkozások számára a nyilvános jelenlétet illetően.
Egész életében kísérteni fogja a kudarc.
Bőven vannak alternatívák.
Hiába a rideg német–francia kapcsolatok, visszavennék az EU irányítását.
Másfél év alatt 67 százalékkal emelkedtek a hazai gyorshajtási bírságok
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.